Bu Hesaplama Nasıl Yapılıyor?
Her ay 26 gün çalıştığınızı varsayıyoruz. Girdiğiniz kargo sayısını 26 ile çarparak aylık kargo adetinizi buluyoruz. Bu kargo adetlerini de rastgele ama seçtiğiniz desi aralığına ağırlık vererek tüm desilere dağıtıp, çıkan adetleri Trendyol'un güncel kargo fiyatı ile çarpıyoruz. Bu fiyat sizin tablodaki "Normal Fiyat"ınızı temsil ediyor. Sonra aynı miktardaki ve özellikteki bu kargoları OnKargo kullanarak anlaşmalı kargo firması ile gönderseydiniz ne kadar kargo öderdiniz bunu hesaplayıp iki değeri karşılaştırıyoruz.

Her Hesaplamada Rakamlar Neden Değişiyor?
Hesaplama sırasında canlı ve gerçekçi veri elde etmek için her hesaplamada girdiğiniz seçeneklere göre yeniden bir dağılım yapıyoruz. Örneğin 100 kargonun kaç tanesi 1 desi, kaç tanesi 2 desi şeklinde sizin seçtiğiniz desi aralığına göre her hesaplamada yapay zeka ile bir seçilim yapıyoruz. Böylece her ay benzer adetlerde kargo gönderdiğiniz halde kargo maliyetleriniz her ay nasıl değişiyorsa, buradaki bu değişkenlik de bunu yansıtıyor.

Gerçekten Bu Kadar Fark Çıkıyor Mu?
Kesinlikle! Örnek tablodaki değerleri alıp kendiniz de hesaplayabilirsiniz. Örneğin Trendyol'da gönderi adetinizle desi bazlı fiyatları çarptığınız zaman bu hesabı manuel olarak da çıkarabilirsiniz. OnKargo özel fiyatları için tek yapmanız gereken bize ulaşmak.